Úvod » Projekty » Bezpečná ulice » Bezpečná ulice

Bezpečná ulice

Nadace Bezpečná Olomouc celý projekt kamerového monitorovacího systému iniciovala a stála u jeho zrodu. Olomouc byla jedno z prvních měst v České republice, které tento systém je uvedla v život. Velkou předností kamerových systémů je možnost nepřetržitého monitorování ulic či jiných prostor. Instalovaný systém se skládá z deseti dálkově ovládaných, pohyblivých kamer s motorizovaným zvětšováním, přenášejících barevný obraz na centrální pult, umožňující video-magnetofonový záznam. Jedná se o nadstandardní technické vybavení, a to především díky kvalitnímu přenosu obrazu v nočních hodinách.

Provoz kamerových systémů plní několik funkcí. Jednou z hlavních je možnost archivace a následné vyhodnocení obrazu ze zvolených lokalit. Další a velmi podstatnou roli hraje i psychologický efekt rozmístění kamer ve městě a tedy preventivní charakter. Nasazení kamer v centru města umožní přesunout lidské síly městské i republikové policie do dalších problémových oblastí města. Významné je i to, že pro obsluhu centrálního monitorovacího pracoviště se zřídilo několik pracovních míst pro zdravotně postižené spoluobčany. Tento projekt bezesporu přispívá k vyšší bezpečnosti občanů v ulicích města a k účinnější ochraně jejich majetku. Na jeho financování se podílelo několik subjektů - Odbor prevence kriminality MV ČR, statutární město Olomouce a prostřednictvím sponzorských darů rovněž Nadace Bezpečná Olomouc.

Lokality, v nichž byly kamery rozmístěny, byly vždy určeny po konzultaci s městskou a republikovou policií. Upřednostněny tak byly zejména ty lokality, kde byla zaregistrována vysoká míra pouliční kriminality. Statistické údaje potvrzují smysluplnost, plnou oprávněnost a preventivní účinnost kamerového monitorovacího systému. Z hlediska celkového hodnocení je rozhodující, že v monitorovaných lokalitách je bezpečněji a výskyt trestné činnosti je zde nižší.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost