Úvod » Projekty » Bezpečná ulice » Rozšíření městského kamerového systému - Etapa V

Rozšíření městského kamerového systému - Etapa V

Záměrem Městské policie Olomouc je rozšíření městského kamerového systému o další 2 mobilní kamery, které operativně doplní mobilní kamerový systém a dlouhodobě používaný stálý kamerový systém, který je situován do centra města, o oblasti sídlištní zástavby, nákupní střediska na periférii a parky. Kamerový systém města Olomouce provozovaný městskou policií bude disponovat 17 ks kamer s možností záznamového zařízení.

Nejzávažnější bezpečnostní problémy města Olomouce jsou přestupky dopravní, sprejerství a vandalismus spojený s požíváním alkoholu a drog. Za významný prvek při dokumentaci protiprávního jednání je možné využít kamerový systém, který budou využívat strážníci městské policie výhradně pro odhalování pachatelů přestupků, trestných činů a pro případné zadokumentování uvedeného protiprávního jednání. Současně bude využíván i mobilní kamerový systém především v lokalitách, ve kterých dochází opakovaně k protiprávnímu jednání, ale jeho využití je nepochybně daleko širší, např. monitorování v situacích, kdy hrozí nebezpečí způsobené živelnou pohromou (povodeň).

Cíl projektu je významným způsobem přispět k eliminaci protiprávního jednání, vandalských projevů, dopravních přestupků, sprejerství, zakládání černých skládek, narušování veřejného pořádku při sportovních a společenských akcích.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost