Úvod » Projekty » Bezpečná ulice » Rozšíření městského kamerového systému - Etapa VI

Rozšíření městského kamerového systému - Etapa VI

Kamerový systém statutárního města Olomouce provozovaný městskou policií disponuje v současnosti 15-ti stacionárními kamerami s možností záznamového zařízení.

V průběhu let 1996 - 2005 byl realizován kamerový systém jako jedno z opatření prevence kriminality v rámci Komplexního programu prevence kriminality na místní úrovni, od roku 2004 Programu prevence kriminality - Partnerství. Kamery jsou instalovány na místech s vysokou mírou zejména pouliční kriminality s cílem přispět k jejímu snížení a odradit potenciální pachatele od protiprávní činnosti.Na financování se průběžně podílelo statutární město Olomouc a Nadace Bezpečná Olomouc souhrnnou částkou 3 275 104 Kč. Státní dotace od MV ČR představovala 4 749 000 Kč.

Pořízení další stacionární kamery č.16 znamená propojit opticky trasu z hlavního vlakového nádraží - kamera č.9 s kamerou č.10 s možností monitoringu hlavního dopravního uzlu včetně výhledu na lokality s pravidelným pořádáním společenských akcí (Envelopa), jako i trasy přemísťování fanoušků sportovních utkání.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost