Úvod » Projekty » Bezpečná ulice » Rozšíření městského kamerového systému - Etapa VII

Rozšíření městského kamerového systému - Etapa VII

Kamerový systém statutárního města Olomouce provozovaný městskou policií disponuje již sedmnácti stacionárními kamerami s možností záznamového zařízení. Kamery jsou instalovány na místech s vysokou mírou zejména pouliční kriminality s cílem přispět k jejímu snížení a odradit potenciální pachatele od protiprávní činnosti. Stacionární kamera č.17 byla umístěna na budovu Vědecké knihovny Olomouc na tř. Svobody.

Na financování se průběžně podílelo statutární město Olomouc a Nadace Bezpečná Olomouc částkou přesahující 3 mil Kč. Státní dotace od Ministerstva vnitra České republiky představuje částku více než 5 mil Kč.

Nejzávažnější bezpečnostní problémy města Olomouce jsou přestupky dopravní, sprejerství a vandalismus spojený s požíváním alkoholu a drog. Za významný prvek při dokumentaci protiprávního jednání je možné využít kamerový systém, který budou využívat strážníci městské policie výhradně pro odhalování pachatelů přestupků, trestných činů a pro případné zadokumentování uvedeného protiprávního jednání. Výsledky činnosti kamerového systému jsou pravidelně sledovány a s přihlédnutím ke zjištěným poznatkům je organizován výkon služby strážníků do inkriminovaných míst.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost