Úvod » Projekty » Cena NBO

Cena NBO

Projekt spočívá v každoročním oceňování policisty Policie České republiky v Olomouci, strážníka Městské policie Olomouc a civilní osoby, vždy za právě uplynulý rok. Projekt oceňuje kvalitní výkon policistů a strážníků olomouckého regionu a odměňuje mimořádné činy civilních osob, které svou pomocí či hrdinským činem přispěly k záchraně života, zabránění škody na majetku nebo byly jinak nápomocny k odhalení trestného činu.

Cena NBO je vyhlašována ve třech kategoriích. První zahrnuje policisty Policie České republiky v Olomouci, druhá strážníky Městské policie Olomouc, a třetí civilní osoby. Navržené kandidáty předkládají příslušní ředitelé. Komise složená z členů Správní a Dozorčí rady Nadace Bezpečná Olomouc vyhodnotí nominace prvních dvou kategorií a rozhodne o ocenění. Civilní osoby jsou nominovány na základě návrhů novinářské obce a občanů. Jsou vytipovány tři nominace, z nichž mohou být vybráni držitelé ocenění. Do hlasování kategorie Civilní osoby se může hlasování na internetových stránkách www.nbo.cz zapojit i veřejnost, která může ovlivnit rozhodnutí komise, složené z olomouckých novinářů.

Oceněním mimořádných činů policistů a strážníků si projekt Cena Nadace Bezpečná Olomouc klade za cíl upozornit širokou veřejnost na jejich náročnou a důležitou práci, a měl by být i určitou motivací pro její budoucí vykonávaní. Projekt vychází z přesvědčení, že i mezi občany je mnoho takových, kteří si ocenění zaslouží. Také pro olomouckou veřejnost by ocenění mělo být stimulem ke zvýšení zájmu o bezpečnost našeho města.

Cena Nadace Bezpečná Olomouc 2011 

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost Jsem z Olomouce