Úvod » Projekty » Helma je kamarád

Helma je kamarád

Nadace Bezpečná Olomouc připravila vzdělávací a zábavný program určený dětem. Program bude probíhat v rámci vyučování na olomouckých základních školách. Projekt Helma je kamarád je zaměřen především na děti provozující sport, kde je součástí vybavení helma či jiné ochranné pomůcky a chrániče (cyklo, bmx, in-line bruslení, skateboard, lyžování, snowboard). Program je samozřejmě určen i pro děti, které jezdí pouze na kole.

Program bude rozdělen do dvou částí. V první části děti zhlédnou vzdělávací spot, ve kterém se prezentují pravidla a zásady bezpečnosti při sportovních aktivitách a který by jim měl přiblížit správné používání ochranných pomůcek. Součástí prezentace budou příklady hrozícího nebezpečí a úrazů při nepoužívání helem a chráničů, spolu se základními pokyny pro poskytnutí první pomoci, dojde-li k případnému poranění.

V druhé části programu proběhne diskuze s hosty, především aktivními sportovci (případně s policisty, strážníky či záchranáři), kteří dětem přirozenou formou sdělí své zkušenosti ze své sportovní kariéry i běžného života a vysvětlí jim, že je zcela samozřejmé, potřebné a nutné dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu a chránit své zdraví. Celý program je především zaměřen na všeobecná rizika při sportování a poučení o používání ochranných pomůcek a tím předcházení nebezpečných či nepříjemných zranění.

Součástí programu budou také exhibice některých sportovních nebo freestylových aktivit, které získávají v současné době stále větší popularitu. V rámci projektu budou rozdávány informační letáky se základními pravidly správného používání ochranných pomůcek, bezpečnosti silničního provozu a poskytnutí první pomoci, prezentační samolepky a další propagační a informační předměty. Každé dítě také dostane malý dárek. Cílem tohoto projektu je děti zábavnou, moderní a pro ně přitažlivou a zajímavou metodou vzdělávat.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost