Úvod » Nadační den dětí

Nadační den dětí

Nadační dětský den a předání cen Nadace Bezpečná Olomouc

1. června – Smetanovy sady, Olomouc

Nadační Den dětí se koná v olomouckém parku u restaurace Fontána - na hlavní aleji a na travnatých plochách kolem hudebního altánku. „Celý dětský den se orientuje tak trochu na prázdninové téma, které jsme nazvali „Bezpečně na kole“, komentoval přípravu akce Ivan Langer, předseda olomoucké Nadace Bezpečná Olomouc. Ta se jako jediná v České republice věnuje pravidelně tématu dětí, prevenci a bezpečnosti. „Letos slavíme 20. let od svého vzniku a chtěli jsme si v průběhu roku připomenout úspěšné projekty i společnou práci nadace, proto jsme se rozhodli uspořádat něco mimořádného a spojit tradiční udělování cen nadace s nadačním dnem, jenž je věnován právě dětem“.

Děti se mohou těšit na soutěže s dopravní a bezpečnostní tématikou, jízdy zručnosti, „cyklokuriozity“ a jiná stanoviště, kde si ověří šikovnost i obratnost a postupně tak naplní svoji hrací kartu razítky, kdy na konci programu čeká pro každého malá odměna a losování hracích karet o hodnotné ceny.

Pro návštěvníky jsou připraveny mimo pohybové aktivity i výtvarné a rukodělné dílny, setkání se skauty a např. malování na obličej. Pro větší a odvážnější děti chystáme sportovní hry, zorbing ve vodě, lanové aktivity, speciální kola nebo jednokolky. Laserová střelnice ukáže, kdo má pevnou ruku a přesnou mušku, uvedl tajemník nadace Josef Kaštil.

Všem, kteří se unaví programem a soutěžením, nabídne kino Metropol pohádkové pásmo a hry z filmového světa ve svém mimořádném promítání přímo v restauraci Fontána. Zde také u příležitosti 20. výročí svého vzniku připravil přední český výrobce hraček - společnost NOE - prodejní výstavu svých textilních výrobků.  Olomouckým dětem například představí originál Kukyho a další známé postavičky: Vrťapku, Františka z Kouzelné školky, žížalu Julii a další. Společnost předvede také svoje didaktické hračky s dopravní tématikou. Firma Tobeli zase přiveze mobilní dopravní hřiště či bezpečnostní doplňky na oděvy i kola.

Stanoviště a hry v okolí hudebního altánku doplní program na pódiu, který vyvrcholí v závěru odpoledne předáním cen Nadace Bezpečná Olomouc policistům, strážníkům i civilistům za hrdinský čin v roce 2013.

Program v kostce:

10.00 zahájení akce - Vystoupí moderátor Marek Zahradníček a skupina Yantar band, která bude provázet celým programem. Vyhlášení soutěže pro děti a rozdání hracích karet.
11.00 pohádka „DOPRAVKA aneb Nebojme se na ulici“
11.40 kouzelník ŠEKLIN
13.00 vystoupení taneční školy LOLA´S DANCE
13.30 kouzelník ŠEKLIN a balónková show
14.30 představení CIRKUS LEVITARE a dílna pro děti
16.00 Předání cen Nadace Bezpečná Olomouc
16.30 koncert souboru MLADÁ KREV
17.00 losování soutěžních karet a vyhodnocení soutěží, předání cen vítězům
17.10 koncert souboru MLADÁ KREV

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři pro
Nadační dětský den
a předání cen NBO