Úvod » Projekty » Bezpečně na přechodech

Bezpečně na přechodech

Dopravních nehod na přechodech pro chodce stále přibývá. Nadace Bezpečná Olomouc ve spolupráci se statutárním městem Olomouc a Policií ČR chce přispět k řešení tohoto problému. Jedná se o vybudování speciálního osvětlení vytipovaných přechodů, které je zcela odlišné od běžného pouličního osvětlení, a při použití svítidel ZEBRA vytváří na přechodech světelný efekt a řidičům poskytuje zcela jiné rozlišení a dobrou viditelnost přecházejících chodců a tím vytváří možnost lépe se orientovat a dříve reagovat na danou dopravní situaci.

Projekt je dlouhodobý a v každém roce jeho fungování by se měl zaměřit na akutní a problematická místa v našem městě. Ve spolupráci s Policií ČR, Městskou policií Olomouc a Odborem dopravy Magistrátu města Olomouc budou tato místa vytipována a dle jejich míry nebezpečnosti a problematičnosti budou řešena. V rámci projektu však bude snaha řešit problematická místa komplexně, například před přechody u škol, kde se pohybuje a přechází mnoho dětí, budou použity i nástřiky na vozovku upozorňující řidiče na nebezpečný úsek.

Hlavním cílem projektu je větší ochrana chodců na přechodech, kteří však nesmí vycházet z přesvědčení, že na přechodech mají neomezenou přednost a musí respektovat i řidiče a vždy se chovat dle pravidel silničního provozu.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost