Úvod » Projekty » Cena NBO » Držitelé ocenění 2005

Držitelé ocenění 2005

Policista Policie ČR Olomouc
pprap. Petr Vejmola

Pprap. Petr Vejmola byl se svým služebním psem v prosinci 2005 vyslán k případu ozbrojené loupeže. Pachatel loupeže odcizil finanční hotovost a z místa činu uprchl. Pprap. Vejmola nasadil služebního psa, který ale po několika stech metrech ztratil stopu. Policista se nenechal odradit a začal pečlivé prohledávat širokého okolí až pes opět narazil na stopu u hustého keře, ve kterém se pachatel skrýval. Po opakované výzvě muž vystoupil z křoví a byl odzbrojen a zajištěn.

Pprap. Petr Vejmola svým profesionálním a pečlivým postupem vypátral za pomoci služebního psa pachatele závažné trestné činnosti.

Strážník Městské policie Olomouc
Miroslav Vychodil, Jiří Šotola

Strážníci Městské policie Olomouc Miroslava Vychodila a Jiří Šotola v únoru roku 2005 poskytli neodkladnou první pomoc muži, který po předchozím fyzickém útoku ležel bezvládně na zemi s krvácejícím zraněním hlavy v bezprostředním ohrožení života. Strážníci provedli všechny potřebné úkony, aby zraněného dostali do stabilizovaného stavu a přivolal lékařskou záchrannou službu.

Svým včasným a rozhodným jednáním tak výrazně přispěli k záchraně lidského života.

Civilní osoba
František Heger, Antonín Olejník

Františka Hegera a Antonína Olejníka poprosila v listopadu 2005 oloupená mladá žena o pomoc. Přepadl jí neznámý muž, ukradl jí tašku s doklady, penězi a mobilním telefonem a do obličeje nastříkal sprej. Pachatele jim popsala a oba muži neváhali a vydali se do nedalekého parku po muži pátrat. Lupiče opravdu dostihli, zabránili mu v útěku a přivolali policii.

Sami událost popsali takto: "Strach jsme neměli. V tu chvíli nepřemýšlíte, jestli může být ozbrojený. Prostě jsme za ním vyběhli a chytili ho. To by udělal každý."

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost Jsem z Olomouce