Úvod » Projekty » Cena NBO » Držitelé ocenění 2006

Držitelé ocenění 2006

Strážník Městské policie Olomouc
Marek Tóth, Martin Rampa

Strážníci Marek Tóth a Martin Rampa v červenci roku 2006 v nočních hodinách, bezchybně provedeným zákrokem zabránili v pokusu o spáchání sebevraždy muži, který chtěl skočit z mostu. Strážníci spatřili muže, jak již překonal zábradlí a chystal se skočit. Jmenovaným se podařilo jej stáhnout zpět na most a zabránit mu ve skoku. Silně rozrušeného muže se podařilo hlídce uklidnit a následně předat přivolanému lékaři.

Strážníci Marek Tóth a Martin Rampa svým včasným a rozhodným jednáním tak přispěli k záchraně lidského života.

Civilní osoba
Marek Kubalík

Marek Kubalík pracuje v Olomouci jako účetní a často chodívá do banky. Osudného dne v září minulého roku si všiml, že muž před ním není běžný klient, ale lupič s pistolí. Ten po chvíli vyšel s ukradenými penězi z banky s přesvědčením, že o něm nikdo neví a snažil se ztratit / splynout v davu. Marek Kubalík se jej vydal sledovat a mobilem naváděl policejní hlídku, která lupiče zanedlouho zatkla. 

Marek Kubalík projevil mimořádnou odvahu, a svojí všímavostí a obětavostí se jednoznačně zasloužil o dopadení pachatele trestného činu. Sám své jednání skromně popsal slovy: „Byl jsem jen ve správnou chvíli na správném místě.“

Civilní osoba
Marcello Haidenthaler

Mladík Marcello Haidenthaler byl loni v listopadu svědkem přepadení starší ženy, kterou muž povalil na zem, vyrval jí z ruky kabelku a utekl. Marcello se za lupičem rozběhl, zburcoval další kamarády stojící nedaleko a začali lupiče pronásledovat. Po chvíli jej dostihli a obstoupili ho, když v tu chvíli jela kolem hlídka městské policie a muže zatkla.

Marcello Haidenthaler se podle vlastních slov rozhodl spontánně a instinktivně, prokázal však velkou odvahu a jeho jednání vedlo k dopadení pachatele.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost Jsem z Olomouce