Úvod » Projekty » Cena NBO » Držitelé ocenění 2012

Držitelé ocenění 2012

Dne 17. 5. 2012 ocenila Nadace Bezpečná Olomouc již po sedmé v reprezentačních prostorách Klášterního Hradiska osoby, které se v loňském roce nejvíce zasloužily o posílení bezpečnosti ve městě Olomouci. Ceny byly předány ve dvou kategoriích. Kategorie strážník Městské policie zůstane pro rok 2011 bez ocenění. Dle vyjádření pana ředitele Městské policie Olomouc Pavla Skalického nebyly nikým v této kategorii naplněna kritéria aby mohl být oceněn.

V kategorii policista Policie ČR ocenila nadace policisty Jiřího Kubáka, Michala Horáka, Vladimíra Koutského a Tomáše Svobodu s tím, že se týmovou prací významnou měrou podíleli na snížení kriminality ve městě Olomouci, kdy v období od počátku měsíce února 2011 do 5.srpna 2011 společně koordinovali vyšetřovací akci s názvem „Amsterdam“, která spočívala v eliminaci a postihu drogové kriminality na úseku dovozu a distribuci syntetických drog ze strany polského státního příslušníka v prodejnách zvaných „Amsterdam shop“. Díky jejich práci došlo prozatím k nepravomocnému odsouzení k trestu odnětí svobody s následným propadnutím věcí v hodnotě 1,3 milionu korun. Jejich kriminalisticko-taktické postupy se staly metodikou a předlohou pro jiná krajská ředitelství s výsledkem, že takovýto druh trestné činnosti na území našeho státu vymizel.

V kategorii civilní osoba ocenila Nadace Bezpečná Olomouc slečnu Janu Coufalovou za záchranu života tonoucího se dítěte. K neštěstí došlo u jezu na Mlýnském potoce na předměstí Olomouce. Při vyjížďce na koni Jana Coufalová zpozorovala tonoucí se dítě, které z vody vytáhla a jakožto studentka střední zdravotnické školy se jej jala křísit. Dítě se po chvíli masírování srdce probralo. „Jsem rád, že jsou mezi námi tací, kteří jsou ochotní ohrozit vlastní zdraví proto, aby pomohli druhým. Věřím, že takovýchto lidí bude i do budoucna přibývat“, zmínil Ivan Langer, předseda Správní rady Nadace Bezpečná Olomouc.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost