Úvod » Projekty » Cena NBO » Držitelé ocenění 2018

Držitelé ocenění 2018

Program na pódiu vyvrcholil v závěru odpoledne předáním cen Nadace Bezpečná Olomouc za hrdinský čin uskutečněný v loňském roce. V kategorii strážník městské policie byl oceněn Martin Navrátil, který po oznámení, že se v uzamčeném vozidle na předním sedadle nachází převrácená dětská sedačka i s kojencem rozhodl k násilnému vniknutí do vozidla v rámci krajní nouze, protože zde hrozilo přímé ohrožení života malého dítěte (i s ohledem k nízkým venkovním teplotám). Teleskopickým obuškem strážník rozbil zadní okno vozidla a následně se protáhl k místu, kde bylo dítě zaklíněno. Kojence, který byl opřen hlavou dolů o podlahu vozidla, vytáhl a dítě v tu dobu začalo vzlykavě a unaveně plakat. Po vytáhnutí z místa, kde bylo dítě zaklíněno, bylo předáno přes okno vozidla kolegovi, který mezitím zajistil přivolání záchranné lékařské služby. Ve zbylých dvou kategoriích nebyl nalezen žádný případ, kdy by došlo k záchraně života, zdraví nebo majetku.

Z rukou předsedy správní rady Nadace Ivana Langera a náměstka primátora Martina Majora obdržel strážník Navrátil šek na 10.000,-Kč a pamětní cenu symbolizující podání pomocné ruky v nouzi.

NBO_DETSKY_DEN_2019upr_85

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost