Úvod » Projekty » Výtvarná soutěž Bezpečná Olomouc » 4. ročník - 2009

4. ročník - 2009

Téma 4. ročníku výtvarné soutěže jsme zvolili Bezpečí vychází z mé rodiny.

Děti výtvarně ztvárnily spoustu situací, které zažily nebo je budou díky mnoha námětům teprve prožívat (- jak spolu vaříme, - uklízíme společně byt, - rodina ráno v koupelně, - opravuji s tátou auto a umýváme ho, - pracujeme spolu v garáži, v dílně, - myjeme okna, věšíme záclony, - věšíme prádlo, - chystáme oslavu narozenin, - jsme na návštěvě u prarodičů, - pracujeme na zahradě, sklízíme ovoce, hrabeme listí, - jedeme na výlet na kolech, - jedeme v autě, - cesta do školy, - hrajeme si s mámou a tátou, - máma jako hlubina bezpečí a lásky, pofouká koleno, ošetří, pochová i vyhubuje, pomazlí.) Klademe důraz na význam rodiny, kde se cítíme dobře a máme své zázemí. Máma, táta a ostatní moji blízcí jsou naší oporou a my se s nimi cítíme bezpečně.

Současně upozorňujeme na různá nebezpečí přicházející z venku: Upozorňujeme na různé události, kdy skupina osob ubližuje slabším, starým lidem, lidem zdravotně postiženým - zde byl vhodný motivační rozhovor o šikaně. Ztvárněním například tlačenici v tramvaji, zaměřujeme pozornost na kapesní zloděje, kreslením situací v obchodních centrech upozorňujeme na příležitosti ke krádežím osobních věcí z kabelek. Nebyla opomenuta problematika drog a psychotropních látek. S dětmi byly probrány všechny situace, se kterými se mohou setkat, připomenuta nebezpečí, které hrozí při setkání s odhozenými injekčními stříkačkami, byly varovány před dealery apod.

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost Jsem z Olomouce