Úvod » Projekty » Výtvarná soutěž Bezpečná Olomouc » 7. ročník - 2012

7. ročník - 2012

Stovky olomouckých žáků umělecky odmítaly drogy

Stovky žáků z dvanácti olomouckých mateřských a základních škol se zúčastnilo již sedmého ročníku Výtvarné soutěže Bezpečná Olomouc, kterou pořádá Nadace Bezpečná Olomouc ve spolupráci s pedagogy mateřských a základních škol. Tentokrát žáci tvořili výtvarná díla na téma „STOP DROGÁM“ a při této činnosti, která probíhala nejčastěji v hodinách výtvarné výchovy, mohli pedagogové hovořit s žáky též o problematice bezpečnosti a prevence kriminality a čerpat z jejich vlastních zážitků, představivosti a motivovat je ke kresbě a malbě na tato témata.

Výtvarná soutěž byla završena ve čtvrtek 14. června 2012 v reprezentativních prostorách Základní školy Komenium vernisáží žákovských výtvorů, mezi kterými byly kresby, malby či skládačky. Předseda Správní rady NBO Ivan Langer spolu s ředitelem školy Františkem Vlčkem předali diplomy, čestná uznání a knižní odměny za nejlepší díla. Soutěžilo se v několika kategoriích. V rámci mateřských škol byla oceněna především kolektivní práce z Mateřské školy Mozartova 6 a výkresy Elišky Bahunkové či Sabiny Kudláčkové z MŠ Jílová. Z řad žáků prvního stupně základních škol získali za nejpovedenější práci ocenění Lucie Konečná, Patrik Činčiala či Alexander Baláž ze Základní školy Komenium a v rámci druhého stupně zaznělo jméno Lukáše Vokurky a Anety Lejskové, taktéž ze Základní školy Komenium. Oceněno také bylo kolektivní dílo ze Základní školy Zeyerova.

„Díla jsou tento rok opět velmi povedená a děti jejich činností ukázaly, že jim problematika drog není lhostejná, zmínil závěrem Ivan Langer s konstatováním, že Nadace Bezpečná Olomouc již připravuje další ročník této již zaběhlé tradiční olomoucké akce.

IMG_0651 IMG_0656

Nadace Bezpečná Olomouc

Partneři

Advokátní kancelář Pečený, Fučík, Langer BastArt.cz Hotel S-PORT Véska, Olomouc | Hotel S-Port Véska

Mediální partneři

Olomoucký deník Nejlepsi-adresa.cz - nejlepší adresa na internetu Radio Haná - nejlepší hudební výběr Olomouc - zprávy, hudba, zábava, četba Televizní studio ZZIP, s.r.o. - Olomoucká televize zzip R1 MORAVA INFO - kalendárium Inzerce zdarma - online bazar | Profit-inzerce.cz I-OLOMOUC | Informace - kultura - společnost Jsem z Olomouce