Helma je kamarád

Nadace Bezpečná Olomouc připravila vzdělávací a zábavný program určený dětem. Je zaměřen na všeobecná rizika při sportování a poučení o používání ochranných pomůcek a tím předcházení nebezpečných či nepříjemných zranění. Program probíhá v rámci vyučování na olomouckých základních školách. Projekt Helma je kamarád vznikl především pro děti provozující sport, jehož součástí je helma či jiné ochranné pomůcky a chrániče (cyklo, bmx, in-line bruslení, skateboard, lyžování, snowboard). Program je ale samozřejmě určen i pro děti, které jezdí pouze na kole.

Ve druhé části programu probíhá diskuze s hosty, především aktivními sportovci (případně s policisty, strážníky či záchranáři), kteří dětem přirozenou formou sdělí své zkušenosti ze své sportovní kariéry i běžného života a vysvětlí jim, že je zcela samozřejmé, potřebné a nutné dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu a chránit své zdraví.

Součástí programu jsou také exhibice některých sportovních nebo freestylových aktivit, které získávají v současné době stále větší popularitu. V rámci projektu děti dostanou informační letáky se základními pravidly správného používání ochranných pomůcek, bezpečnosti silničního provozu a poskytnutí první pomoci, prezentační samolepky a další propagační a informační předměty. Cílem tohoto projektu je děti vzdělávat zábavnou, moderní a pro ně přitažlivou metodou.

Zpět na projekty